Wystawa Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza do Saloniku Literacko-Artystycznego na wystawę Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej. 

Jolanta Młodecka urodziła się we Włocławku. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1988 r. pracuje we włocławskim oddziale „Gazety Pomorskiej”. Maluje i rysuje postaci oraz zabytkowe obiekty z regionu kujawsko-pomorskiego. Jej prace są prezentowane na łamach gazety. Wyróżniona przez ministra kultury Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Zabytków”. 

Na wystawie Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej znalazło się ponad 70 reprodukcji prac autorki wykonanych głównie w latach 90. XX wieku. Rysunki przedstawiają inowrocławskie budynki o znaczeniu historycznym i zabytkowym oraz znanych inowrocławian. Ekspozycję uzupełniają teksty Piotra Strachanowskiego oraz Gizeli Chmielewskiej, osób współpracujących z autorką prac. W Saloniku Literacko-Artystycznym swoje miejsce znalazły również wizerunki obiektów położonych w powiecie inowrocławskim, a nawet spoza jego granic.

Zapraszamy na sentymentalny i pełen niespodzianek spacer po Inowrocławiu i jego okolicach.

Wystawa czynna do 28 czerwca br. w godzinach pracy Saloniku Literacko-Artystycznego.

Wstęp wolny!




Pracownia Literacko-Artystyczna

Wszystkich miłośników literatury i sztuki zapraszamy we wtorek 18 czerwca o godzinie 1700 do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ul. Kilińskiego 16. Zachęcamy do zaprezentowania ulubionych utworów lub własnej twórczości. Fachowy komentarz i miłą atmosferę zapewnia prowadzący spotkanie Michał Siewkowski – poeta i teoretyk literatury. Wstęp wolny.




Spotkanie z Filmem Alejandra Gonzáleza Ińárritu

 

Zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 1700. Obejrzymy film wyreżyserowany w roku 2006 przez meksykańskiego reżysera Alejandra Gonzáleza Ińárritu.  Wielowątkowa opowieść rozgrywająca się na kilku kontynentach stanowić może doskonały pretekst do rozmowy. Czy w dobie odrzutowców i internetu granice, stereotypy  przestają mieć znaczenie?  Dyskusję po  projekcji poprowadzi Łukasz Oliwkowski. Dodatkowe informacje można uzyskać w Saloniku przy ulicy Kilińskiego 16 (tel. 52-35-27-237, e-mail:  bibliograficzny@bmino.pl). Wstęp wolny.