Małgorzata Kalicińska

W poniedziałkowe popołudnie 13 stycznia w Bibliotece Miejskiej im. J. Kasprowicza gościła Małgorzata Kalicińska. Autorka popularnych powieści zapowiedziała ukazanie się w najbliższym czasie na rynku wydawniczym dwóch najnowszych utworów. Zajmująco i z humorem opowiadała o dzieciństwie i studiach, między innymi pierwszej próbie literackiej – panieńskim pamiętniku, który skończył swój żywot w ogniu. Powieściopisarka przybliżyła też okoliczności powstania sagi mazurskiej. W szczerej rozmowie z czytelnikami przyznała, że wielkim zaskoczeniem był dla niej sukces „Domu nad rozlewiskiem”. Małgorzata Kalicińska podkreśliła znaczenie bezpośrednich spotkań z czytelnikami, dla których ważne są jej książki.

{webgallery} {/webgallery}




Pracownia Literacko-Artystyczna

Zapraszamy we wtorek 21 stycznia o godzinie 1630 do Czytelni Regionalnej przy ul. Kilińskiego 16. Proponujemy wszystkim miłośnikom literatury i sztuki (bez względu na wiek i wykształcenie) rozmowę o ciekawych wydarzeniach kulturalnych i wspólne odkrywanie tajników warsztatu literackiego. Osoby piszące „do szuflady” zachęcamy do zaprezentowania własnej twórczości. Fachowy komentarz i sympatyczną atmosferę zapewnia prowadzący – Michał Siewkowski, poeta i badacz literatury. Wstęp wolny.




Choroby cywilizacyjne a dieta

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza na spotkanie pt. Choroby cywilizacyjne a dieta z Jerzym Maslanky, we wtorek 21.01.2014 r. o godz. 1800 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16.

Jerzy Maslanky jest propagatorem zdrowego stylu życia i autorem dostępnej Bibliotece książki  pt. Od lekarza do grabarza: nie bójmy się raka, nie bójmy się chorób serca (wznowienie nosi tytuł Ekomedycyna), w której zarzuca dzisiejszej medycynie zbyt częste leczenie skutków, a nie przyczyn choroby. W ubiegłym  roku ukazała się książka Zdrowa kobieta to zdrowa rodzina i jest to próba udzielenia odpowiedzi na pytanie: „co robić, aby być zdrową?”

Bezpłatne wejściówki można odbierać na tydzień przed spotkaniem w Wypożyczalni dla Dorosłych (Biblioteka Główna, ul. Kilińskiego 16).




Katarzyna Żak

Inowrocławska książnica, jako jedna z 335 bibliotek z całej Polski, wzięła udział w akcji „Biblioteki to miejsca przyjazne sztabom WOŚP” zorganizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach tej akcji, podczas XXII Finału WOŚP, goście przybyli 12 stycznia do Saloniku Literacko-Artystycznego mieli niepowtarzalną okazję do poznania Katarzyny Żak jako wokalistki. Znana aktorka teatralna i filmowa wystąpiła z recitalem piosenek m. in. Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej. Spotkanie ubarwiły anegdoty nawiązujące do zaprezentowanych utworów oraz pracy zawodowej.