Bajkowe Przedszkole w styczniu

Tematem pierwszych w tym roku zajęć w „Bajkowym Przedszkolu” był mijający czas i zegary, które go odmierzają. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą ruchową w rytmie piosenki „Tak tak tak to Pan Tik – Tak”. Następnie maluchy wysłuchały fragmentu baśni „O dwunastu miesiącach” ze zbioru Janiny Porazińskiej pt. „Za górami … Za lasami … ” oraz wiersza Tomasza Plebańskiego pt. „Stary rok”. Dużo frajdy sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną KLANZA. Potem każde dziecko wyczarowało z papieru swój własny zegar.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się tuż po feriach czyli 17 LUTEGO o godz. 16.30.

{webgallery}   {/webgallery}




Gdy dorosnę będę … może kominiarzem?

W czwartek 16 stycznia w „Tajemniczym Ogrodzie” odbyło się spotkanie z cyklu „Gdy dorosnę będę …”. Uczestnicy mieli okazję poznać tajniki kolejnego prezentowanego zawodu – kominiarza. Dzieci dowiedziały się dlaczego jest to zajęcie tak odpowiedzialne, jakie cechy powinna posiadać osoba, która ten zawód wykonuje oraz jakie narzędzia wykorzystuje się w tej pracy.

Dużą niespodziankę sprawił uczestnikom Pan Leszek Czerniak – kominiarz, który pojawił się na naszym spotkaniu. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda ubiór kominiarza. Nasz gość opowiedział ciekawostki na temat swojego zawodu, np. skąd wziął się sympatyczny zwyczaj łapania za guzik na widok kominiarza.

{webgallery}   {/webgallery}




Ferie w Bibliotece

Ferie w Bibliotece Miejskiej odbywać się będą pod hasłem „Zimowe wariacje” od 3 – 14.02. w godz. 1100 – 1400 dla grup w wieku od 6 do 12 lat.

Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”, 3.02, godz. 1000
„Warsztaty detektywistyczne” – spotkanie prowadzone przez Dariusza Rekosza, autora książek dla dzieci i młodzieży

Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”, 14.02, godz. 1000
„Świat w rysunku” – warsztaty ilustratorskie prowadzone przez Magdalenę Kozieł – Nowak, malarkę i ilustratorkę książek dla dzieci

Salonik Literacko – Artystyczny, 15.02, godz. 900 – 1200
Warsztaty komiksu prowadzone przez Jarosława Wojtasińskiego, odczyt i prezentacja komiksu dla dzieci – Maciej Jasiński

Poniedziałki – głośne czytanie wierszy, opowiadań i fragmentów powieści, wykonywanie ilustracji do przeczytanego tekstu, quizy i rebusy czytelnicze, zabawy plastyczne „przez dziurkę od klucza” oparte o znane teksty literackie, rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, rebusów, zabawy słowne, zagadki z niespodziankami, inscenizacje tekstu literackiego na przykładzie wierszy dla dzieci

Piątki – zabawy ruchowe aktywizujące i integrujące dzieci zajęcia z animacji twórczej, turnieje zespołowe, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej (KLANZA), gry muzyczne, kalambury i gry planszowe

Poza wyznaczonymi dniami i godzinami dzieci będą miały możliwość bezpłatnego surfowania po Internecie, korzystania z gier komputerowych i edukacyjnych.