Czerwcowa Pracownia Literacko-Artystyczna

Plakat 20160620pla

Lubisz rozmawiać o literaturze i sztuce? Próbujesz pisać własne utwory i potrzebujesz wskazówek profesjonalnego twórcy? A może szukasz pomysłu na niebanalne spędzenie wolnego czasu? Pamiętaj – do Pracowni Literacko-Artystycznej, prowadzonej przez Michała Siewkowskiego, masz wstęp wolny!

W czerwcu zapraszamy w poniedziałki 6 i 20 o godzinie 16:30 do Biblioteki Głównej  przy ul. Kilińskiego 16 (tel. 52-35-27-237, e-mail: bibliograficzny@bmino.pl).




Spotkanie z Filmem: granice odpowiedzialności

Plakat 20160613szf

W roku 2016 obchodzimy 95 rocznicę urodzin i 10 rocznicę śmierci jednego z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich pisarzy – Stanisława Lema. To dobra okazja, by w ramach Spotkań z Filmem, w poniedziałek 13 czerwca o godzinie 17:00 obejrzeć nakręconą w roku 1978 ekranizację jednej z jego powieści. Pierwszą część trylogii „Czas nieutracony” wyreżyserował Edward Żebrowski, zapraszając widza do refleksji nad granicą odpowiedzialności moralnej w warunkach zagrożenia życia. Czy warto je chronić za wszelką cenę?

Dyskusję po projekcji poprowadzi Łukasz Oliwkowski. Dodatkowe informacje można uzyskać w Saloniku (tel. 52-35-27-237, e-mail: bibliograficzny@bmino.pl). Wstęp wolny.




Szekspir wyśpiewany i rozstrzygnięty!

image0396

Szekspir na rockowo? Czemu nie! Przekonali się o tym wszyscy Ci, którzy odwiedzili w poniedziałkowe (30.05.2016) popołudnie Salonik Literacko-Artystyczny. Sonety, do których muzykę napisał Paweł Betley wyśpiewał Jacek Kawalec. Utwory z płyty „Be my love”, nagrane przez aktora ponad 20 lat temu, porwały inowrocławską publiczność. Ponadczasowa poezja w połączeniu z aktorskimi umiejętnościami i mocnym głosem sprawiły, że każdy obecny w Saloniku mógł na własnej skórze poczuć ekspresyjność twórczości Mistrza ze Stratfrodu. Gość książnicy – tuż po występie – odwdzięczył się wszystkim za ciepłe przyjęcie rozdając autografy i pozując do wspólnych selfie, które opublikował na swoim fanpage’u.

Przed koncertem rozstrzygnięto dwa konkursy, których wspólnym mianownikiem był Szekspir i jego twórczość. Jury konkursu fotograficznego „Focić czy nie focić”, w składzie: Agnieszka Kozik, Patrycja Wegner-Keiling i Kornel Pawłowski, postanowiło przyznać następujące miejsca:
I miejsce – Piotr Karólewski
II miejsce – Urszula Dutkiewicz
III miejsce – Wiktoria Kruszyńska
Spośród prawidłowych zgłoszeń w internetowym konkursie „Krzyżówka z Szekspirem” Dyrektor Biblioteki Dorota Drobnik-Stefańska rozlosowała trójkę laureatów. Zostali nimi:
– Marta Doligała,
– Sebastian Hejankowski,
– Weronika Stasiak.

Koncert i konkursy zorganizowano w ramach festiwalu „Wiele hałasu o Szekspira”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

image0397image0398image0399image0400image0401image0402image0403image0404{/webgallery}




Biblioteczna majówka zakończona

img1219

Inowrocławska Biblioteka zakończyła „Biblioteczną majówkę” na wesoło. Zwieńczeniem wszystkich spotkań, warsztatów i zajęć była impreza artystyczna z udziałem grupy teatralnej z Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” i Środowiskowego Domu Samopomocy z programem wokalno – tanecznym. Natomiast uczestnicy Literackiego Klubu Wiersza i Prozy działającego  przy Filii Nr 12  Dla Ludzi Niepełnosprawnych prezentowali swoje utwory poetyckie, w oprawie muzycznej ucznia gimnazjum Mikołaja Chybińskiego. Filia Nr 12 Dla Ludzi Niepełnosprawnych dziękuje wszystkim za wspólne uczestniczenie we wszystkich przedsięwzięciach.

{webgallery}img1220img1221img1222img1223img1224img1225img1226img1227img1228img1229{/webgallery}