„Pokój” w Saloniku

Plakat 20160917p

Wspólnie z Urzędem Miasta Inowrocławia i Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy na spotkanie edukacyjne pt. „Od niemowlaka do przedszkolaka. Jak budować świat psychiczny dziecka?” połączone z prezentacją filmu Lenny’ego Abrahamsona pt. „Pokój”.

Spotkanie, którego celem jest rozmowa o tym, co kształtuje rozwój psychiczny dziecka i przedstawienie psychologicznego punktu widzenia na ten temat, odbędzie się 17 września 2016 r. (sobota), o godz. 10.30 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej przy ul. Jana Kilińskiego 16.

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr Milena Gracka-Tomaszewska, psychoanalityk dorosłych, dzieci i młodzieży, superwizor i psychoterapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Patronat nad prelekcją objęło Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.




Poczytaliśmy… obrazy

image0671

We wtorek 6 września, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów”, zorganizowaliśmy pierwsze z cyklu spotkań „Czytanie obrazów”. Studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Weronika Wronecka i Karolina Belter zaprosiły wszystkich chętnych – niekoniecznie wielbicieli i znawców – do odkrywania świata sztuki. I to nie tylko poprzez poszerzanie encyklopedycznej wiedzy, ale raczej poprzez rozwijanie pasji odkrywcy, intuicji i wyobraźni. Spotkanie wypełniły pełne zaangażowania i osobistych  spostrzeżeń  opowieści o ulubionych artystach podejmujących motyw kobiecości, takich jak: Balthus, Frida Kahlo czy Louise Bourgeois, wzbogacone prezentacją reprodukcji ich dzieł.   

Imprezę dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Inowrocławia w ramach realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego.

{webgallery}image0672image0673image0674image0675image0676{/webgallery}




Pracownia na koniec lata

pracownia

Na  najbliższe spotkanie Pracowni Literacko-Artystycznej zapraszamy w poniedziałek 19 września o godzinie 16.30 do Biblioteki Głównej przy ulicy Kilińskiego 16.
Zachęcamy do przyjścia wszystkich, którzy interesują się literaturą i sztuką. Jeśli próbujesz pisać własne utwory i potrzebujesz wskazówek profesjonalnego twórcy, przyjdź koniecznie! A może szukasz pomysłu na niebanalne spędzenie wolnego czasu? Pamiętaj – do Pracowni Literacko-Artystycznej, prowadzonej przez Michała Siewkowskiego, masz wstęp wolny.
W razie dodatkowych pytań odwiedź Bibliotekę Główną, zadzwoń (tel. 52-35-27-237) lub wyślij mejla (bibliograficzny@bmino.pl).