Marzec w Klubie Gier „Siódemka”

img2108

Walka z potworami, zbieranie skarbów i rzucanie klątw na przeciwników – to „Minchkin” – gra najbardziej lubiana przez miłośników cotygodniowych spotkań Klubu Gier „Siódemka”. Intryganci zazwyczaj wybierali „Sabotażystę”. Mający ochotę na spokojną zabawę sięgali po „Podróże po Polsce”, „Było sobie życie” lub „Jengę” – choć ta ostatnia potrafi podnieść poziom adrenaliny. Ci, których mocną stroną jest refleks, doskonale radzili sobie z „Duszkami” i „Dobble”. Czyli oferta na każdy nastrój i dla każdego!
Czekamy na Was i w kwietniu – w każdy poniedziałek o godz. 16.00. Wiosna za oknem – ruszamy w teren! To doskonały czas na gry terenowe!

{webgallery}img2109img2110img2111img2112img2113img2114img2115img2116{/webgallery}




Marcowe spotkania czytelnicze w Siódemce!

img2096

    W marcu jak w garncu… Tak i u nas w Filii nr 7 – różnorodność spotkań i tematów…  I liczne odwiedziny małych czytelników z  przedszkoli: ”Pod Tęczą, „Muzyczna Kraina” oraz „Piastuś”.
    Dzięki baśniom, bajkom i legendom, mali czytelnicy odbyli liczne podróże – od starożytnej Grecji i dawnej Polski do współczesnych baśni europejskich. Uczestnicy spotkań marcowych poprzez zabawę utrwalali znajomość poznanych wcześniej utworów oraz ich twórców – układali puzzle i historyjki obrazkowe ilustrujące treść, szukali brakujących elementów, rozwiązywali zagadki rysunkowe.
    Ci, którzy odwiedzili nas po raz pierwszy poznawali zasady panujące w bibliotece, a także księgozbiór Filii, zwłaszcza najciekawsze pozycje dla dzieci oraz ćwiczyli wypożyczanie i dokonywali pierwszych wyborów książek do głośnego czytania. Ponadto doskonalili spostrzegawczość oraz logiczne myślenie rozwiązując książkowe łamigłówki, labirynty i zagadki.
    Wszystkim spotkaniom towarzyszyło głośne czytanie oraz małe upominki zachęcające do częstych kontaktów z książkami i biblioteką.

{webgallery}img2097img2098img2099img2100img2101img2102img2103img2104img2105img2106img2107{/webgallery}




Spotkanie z Filmem: królowa i lekarz

img2095

    Zapraszamy na duński dwór królewski! W poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 17.00  w Saloniku Literacko-Artystycznego (przy ul. Kilińskiego 16) obejrzymy opartą na historycznych wydarzeniach opowieść o miłości młodej królowej i nadwornego lekarza. Czy w świecie osiemnastowiecznych, dworskich konwenansów to uczucie przetrwa?
    Dyskusję po projekcji poprowadzi Łukasz Oliwkowski. Dodatkowe informacje można uzyskać w Saloniku (tel. 52-35-27-237, e-mail: bibliograficzny@bmino.pl). Wstęp wolny.




Pracownia – pierwsza kwietniowa

pracownia

     Na  najbliższe spotkanie Pracowni Literacko-Artystycznej zapraszamy w poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 16.30 do Biblioteki Głównej przy ulicy Kilińskiego 16.
    Zachęcamy do przyjścia wszystkich, którzy interesują się literaturą i sztuką. Jeśli próbujesz pisać własne utwory i potrzebujesz wskazówek profesjonalnego twórcy, przyjdź koniecznie! A może szukasz pomysłu na niebanalne spędzenie wolnego czasu? Pamiętaj – do Pracowni Literacko-Artystycznej, prowadzonej przez Michała Siewkowskiego, masz wstęp wolny.
    W razie dodatkowych pytań odwiedź Bibliotekę Główną, zadzwoń (tel. 52-35-27-237) lub wyślij mejla (bibliograficzny@bmino.pl).