Młodzi reporterzy po warsztatach z Kamilą Kielar

img2180

    Czy da się nauczyć reporterskiego fachu w zaledwie 4 tygodnie? Oczywiście, ale nie można odchodzić od komputera. W dniach od 5 do 26 kwietnia ochotnicy z inowrocławskich szkół średnich brali udział w wyjątkowych warsztatach „Głosem, piórem i obrazem”. Sztuka tworzenia reportażu” w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej. Program zajęć specjalnie dla nas przygotowała dziennikarka i podróżniczka Kamila Kielar.
    Przez cztery tygodnie młodzież w sposób zdalny pozyskiwała wiedzę na temat reportażu, jego zawartości, elementów składowych, rodzajów i stylu. Jednak warsztaty to nie tylko teoria. Były także rozmaite zadania, które pozwalały doskonalić pióro i warsztat. Młodzież z chęcią przystępowała do kolejnych spotkań z reportażem, by na koniec, odbierając certyfikaty stwierdzić, że: „Było warto”.

Warsztaty zorganizowane wraz ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Cesarze Reportażu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

{webgallery}img2181img2182img2183img2184img2185img2186{/webgallery}




Reporterska przygoda trwa… – zapraszamy na warsztaty dziennikarskie

img2179

Reporterska przygoda trwa – zapraszamy na warsztaty dziennikarskie (media)

Biblioteka Miejska zaprasza 8 maja młodzież ponadgimnazjalną do udziału w niecodziennych warsztatach dziennikarskich. Jest to propozycja dla osób zainteresowanych pracą w radiu
i telewizji. Warsztaty „Cesarz eteru” i „Autoportret reportera” to okazja do zapoznania się
z metodami pracy dziennikarzy radiowych i telewizyjnych u źródła, czyli w siedzibach radia PiK
i Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Bydgoszczy. Młodzież pozna tajemniczy świat radia, a także barwne kulisy pracy w telewizji.
Na warsztaty obowiązują zapisy do 5 maja pod numerem: (52) 352-19-03. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Cesarze Reportażu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontynuując przygodę z reportażem, zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną na niepowtarzalne warsztaty dziennikarskie. 8 maja, po długim majowym weekendzie, tydzień rozpoczynamy od… wypadu za miasto. A konkretnie do Bydgoszczy, gdzie w siedzibie Radia PiK będzie okazja zapoznać się z  pracą dziennikarza radiowego. Warsztaty „Cesarz eteru” pozwolą wejść w tajemniczy świat radia, poznać metody pracy, by w przyszłości bez obaw móc zasiąść przed mikrofonem.
Kto lepiej czuje się przed kamerą, także znajdzie coś dla siebie. Po wizycie w radiu odwiedzimy Telewizję Polską S.A. Oddział w Bydgoszczy i tam w ramach warsztatów „Autoportret reportera” poznamy kulisy powstawania programów informacyjnych, dowiemy się, jak zbierać materiały i jak zaprezentować informacje na antenie.
Na warsztaty obowiązują zapisy do 5 maja pod numerem: (52) 352-19-03. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Cesarze Reportażu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.




Zmagania uczestników Wielkiej Ligi Czytelników na półmetku.

img2172

    21 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu najlepsi i najwytrwalsi  mali czytelnicy ze szkół i bibliotek powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego wzięli udział w III edycji  Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą Wielka Liga Czytelników. W szranki zmagań konkursowych stanęło 18 drużyn z klas 1-3 i 4-6.  
W ciągu 70 minut dzieci rozwiązywały test z wiedzy o książce Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś” lub Alfreda Szklarskiego „Tomek na Czarnym Lądzie”.
    Emocji, zabawy i wrażeń było co niemiara! Kogo zabrakło niech żałuje, bo kolejna szansa dopiero za rok! A tymczasem życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom wielu czytelniczych przygód i serdecznie zapraszamy do Biblioteki.

{webgallery}img2173img2174img2175img2176img2177img2178{/webgallery}