O „Żołnierzach Wyklętych”

Dzisiaj, tj. 2 marca w Saloniku Literacko-Artystycznym z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyła się lekcja historii poświęcona upamiętnieniu żołnierzy niepodległościowego podziemia. W imprezie udział wzięła młodzieży inowrocławskich szkół, która obejrzała filmy o obławie augustowskiej – akcji likwidującej konspirację w rejonie Suwałk i Augustowa oraz „Zaporze” – majorze, dowódcy oddziałów partyzanckich AK. Spotkanie poprowadził Mirosław Sprenger – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Bydgoszczy.

 




Cyrk łączy pokolenia

Pierwszego marca w Saloniku Literacko-Artystycznym otworzyliśmy wystawę „250 lat cyrku w zbiorach Bartosza Kujawy”, na którą złożyły się m. in. plakaty, foldery, ulotki, makiety. Podczas wernisażu młody, inowrocławski kolekcjoner, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego, zaprezentował multimedialną opowieść o historii polskiego i światowego cyrku. Specjalnymi gośćmi w Saloniku byli tego wieczoru emerytowani inowrocławscy artyści cyrkowi, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami z wieloletnich występów w kraju i za granicą. Dzięki uprzejmości pana Kazimierza Szczepańskiego ekspozycję uzupełniły unikalne materiały z archiwum prywatnego, dokumentujące jego występy m. in. w Związku Radzieckim, Bułgarii, Francji, Stanach Zjednoczonych i Japonii.
Wystawę można zwiedzać do środy 14 marca w godzinach otwarcia Saloniku. Wstęp wolny.




Burza w szklance wody – tajemnica emocjonalności dzieci

By tworzyć właściwe relacje musimy zadbać o wyrażanie emocji, a przede wszystkim o ich właściwe uświadamianie. Dotyczy to wszystkich związków, jakie tworzymy, jednak najistotniejsze jest to dla relacji rodzic-dziecko. Jak zrozumieć i właściwie reagować na to, co dają nam do zrozumienia dzieci? Czemu czasem krzyczą i są agresywne? Jak temu zaradzić?

Wszystkie te wątpliwości rozwieje Małgorzata Musiał – doradca rodzicielski, autorka bloga Dobra Relacja Przeprowadzi nas przez meandry emocji najmłodszych podczas warsztatów pt.: „Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami?”. Zajęcia dla rodziców odbędą się w Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” 12 marca br. o godzinie 16.00. Obowiązują zapisy pod numerem (52) 352-72-37.

Wydarzenie współorganizowane ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Biblioteka jest Kobietą”.