Szachowe spotkanie w Stacji Fantastyki

W piątkowe popołudnie klubowicze ze Stacji Fantastyki postanowili przełamać schematy i pokazali, że nie samą fantastyką człowiek żyje. Pasjonaci szachów zorganizowali w Filii nr 4 spotkanie szachowe. Szachiści starali się ćwiczyć szare komórki i próbowali uczyć zasad gry, tych którzy potrafili grać tylko w warcaby. Nie brakło „samorodnych” talentów, które prawie pokonały szachowego „mistrza”, zwłaszcza że wszyscy grali przeciwko jednemu. Zabawy i śmiechu było sporo, ale zakończenie spotkania było już tradycyjne, czyli rozmowy o książkach i filmach.

Na następne spotkanie Stacji Fantastyki zapraszamy 16 marca o godz.16.00 do Filii nr 4.




Światowy Dzień Poezji z atrakcjami!

W dniu 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji inowrocławska Biblioteka przygotowała atrakcje kulturalne dla miłośników poezji i nie tylko.

W tym dniu na figurkach trzech żaczków znajdujących się przy ul. Królowej Jadwigi i dwóch przy wejściu do Parku Solankowego powieszone zostaną kartki z wierszami inowrocławskich twórców, uczęszczających na warsztaty literackie do Biblioteki Miejskiej. Książnica chce w ten sposób zachęcić mieszkańców miasta i jego gości, aby tego szczególnego dnia zabrali ze sobą do domu cząstkę lokalnej poezji.

Po południu organizator zaprasza do Saloniku Literacko-Artystycznego (ul. Kilińskiego 16) na wieczór z twórczością Michała Siewkowskiego, doktora nauk humanistycznych, poety i krytyka literackiego. Podczas spotkania gość Biblioteki będzie prezentował najnowszy tomik poezji o wyrafinowanym i enigmatycznym tytule „Na tyłach wiersza”. Rozmowę z Michałem Siewkowskim poprowadzi Bartosz Wiśniewski. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny!




O zdobywaniu Himalajów rodzicielstwa z Małgorzatą Musiał

W poniedziałkowe popołudnie 12. marca br. w „Tajemniczym Ogrodzie” gościliśmy pedagoga i autorkę bloga Dobrarelacja.pl, Małgorzatę Musiał. W trakcie warsztatów pt. „Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami?”, rodzice i opiekunowie młodszych dzieci mieli okazję dowiedzieć się jak radzić sobie z agresywnym zachowaniem dziecka, co zrobić gdy nie potrafi sobie ono radzić z własnymi negatywnymi emocjami oraz nazywać je. Warsztaty uzupełniły prace w parach, gdy to dorośli wcielali się w role dzieci i próbowali rozwiązać problemy dnia codziennego. Wydarzenie zostało zorganizowane wraz ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Biblioteka jest kobietą”.