Stanisław Wyspiański – mistrz pastelu

Stanisław Wyspiański to jeden z najwybitniejszych twórców młodopolskich, wszechstronnie utalentowany malarz, dramatopisarz i poeta, architekt i projektant wnętrz. Był uczniem samego Jana Matejki. Swoje pomysły realizował z wielką odwagą i rozmachem.
Jego życiorys i działalność artystyczna związane są głównie z Krakowem. Swoje obrazy wykonywał głównie pastelami i przedstawiał na nich rodzinę i przyjaciół. Różnorodność dziedzin artystycznych, którymi się zajmował oraz tytaniczna praca i dorobek artystyczny, jaki stał się efektem zaledwie 38 lat życia, budzą zachwyt i szacunek stawiając tego artystę w panteonie najwybitniejszych polskich twórców.
Z okazji zbliżającej się 150. rocznicy urodzin artysty, dla podopiecznych DDP na osiedlu Rąbin, dnia 9 stycznia 2019, w stałym cyklu „Książki to okręty myśli…” zaprezentowany został program pt: „Wyspiański – mistrz pastelu” poświęcony malarstwu tego wybitnego artysty.




Dzieciaki Bystrzaki

Po świątecznej przerwie w Filii nr 1 we wtorek 8 stycznia spotkały się Bystrzaki. Dzieci rozwiązywały zimowe krzyżówki i labirynty. Układały puzzle z obrazkami przedstawiającymi najzimniejszą porę roku. Nie zabrakło także łączenia kropek i szukania ukrytych elementów na obrazkach. Chętnych do udziału zapraszamy we wtorek 5 lutego o godz. 16.00 do Filii przy ul. Wilkońskiego 32.




„Psi Głos” w Filii nr 7

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ NIE ODBĘDZIE SIĘ.

NOWY TERMIN SPOTKANIE ZOSTANIE PODANY WKRÓTCE.

W drugi dzień ferii – 15.01.2019 r. o godz. 12.30, w Filii nr 7 odbędzie się spotkanie z wolontariuszką ze „Stowarzyszenia Psi Głos” wraz z jej podopiecznymi, która opowie dzieciom o odpowiednim traktowaniu zwierząt, ich życiu w schronisku oraz o możliwościach adopcji.
Podczas zajęć dzieci wykonają rysunki psów i kotów, które będzie można wylicytować podczas bazarku organizowanego przez Stowarzyszenie.

 




Spotkanie z Filmem: korporacja przyszłości

Na najbliższą projekcję zapraszamy w poniedziałek 21 stycznia o godzinie 17.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego. Obejrzymy amerykański dreszczowiec z 2017 r., z udziałem Toma Hanksa i Emmy Watson. Reżyser James Ponsoldt tworzy sugestywny obraz korporacji, w której opanowanie najnowszych technologii pozwala na wyrafinowane sterowanie ludzkimi emocjami.
Dyskusję po filmie poprowadzi Łukasz Oliwkowski. Dodatkowe informacje można uzyskać w Saloniku (tel. 52-35-75-249, e-mail: bibliograficzny@bmino.pl). Wstęp wolny.

film