Wypożyczalnia dla Dorosłych
Podczas wtorkowego spotkania dyskusja toczyła się wokół książki Lisy Genovy pt. „Motyl”.
„Motyl” Lisy Genovy to opowieść o kobiecie, Alice Hawland, profesor psychologii Uniwersytetu Harvarda, która nagle zaczyna tracić pamięć. Początkowo Alice braki w pamięci tłumaczy zmęczeniem, stresem, jednak niepokojące zdarzenia zaczynają się nasilać. Zostaje u niej zdiagnozowana choroba Alzheimera. Autorka książki nie skupia się na przybliżaniu nam schorzenia jako takiego, ale pokazuje, jak ta choroba wpływa na życie chorych i ich rodzin. Uwrażliwia nas na cierpienia ludzi dotkniętych tą  chorobą.

Dnia 29 grudnia 2015 r. o godz. 16.00 odbędzie się potkanie DKK, którego tematem będzie książka Wojciecha Jagielskiego pt. „Wszystkie wojny Lary”

Filia nr 1
W Klubie dyskusja toczyła się na temat książki Magdaleny Pilor pt. „Jej Afganistan. Historia żołnierza w spódnicy”.W powieści autorka w formie listów opisuje wojnę widzianą oczami Polek służących na misji. Niebezpieczeństwo, stres, rozłąka z domem, klaustrofobiczna atmosfera obozu – to jest „jej Afganistan”.

Na następne spotkanie zapraszamy w czwartek 17 grudnia 2015 r. na godz. 16.00. Rozmawiać będziemy o „Tajemnicy Filomeny” Martina Sixsmith’a.

Filia nr 3
Podczas spotkania omawiano książkę „Tajemnica morskiej latarni” Santy Montefiore. W powieści największe wrażenie zrobił opis ciepłych relacji rodzinnych panujących w irlandzkiej rodzinie bohaterki. Książka zawiera również plastyczne opisy irlandzkich zabytków i przyrody.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się dnia 29 grudnia 2015 r. o godz. 16.00. Tematem dyskusji będzie książka pt. „Panny roztropne” Magdaleny Witkiewicz.

Filia nr 7
Tematem dyskusji podczas spotkania Klubu była książka Ewy Winnickiej, dziennikarki związanej z tygodnikiem „Polityka”. „Angole” to zbiór reportaży o życiu polskiej emigracji na Wyspach Brytyjskich. To ponad trzydzieści obrazów emigracyjnej rzeczywistości widzianej oczyma przeróżnych ludzi –  młodszych i starszych, o różnym wykształceniu i statusie społecznym, różnej sytuacji materialnej, odmiennych poglądach i zapatrywaniach na życie. To też znakomita diagnoza społeczeństwa angielskiego poczyniona z perspektywy mieszkających tam Polaków. Książka nie zachęca do emigracji, pokazuje że życie na obczyźnie to spore wyzwanie, wymaga przygotowania, wiedzy i wiele wysiłku. To ważna lektura dla wszystkich, którzy na Wyspach już są, bądź tam się wybierają…

Następne spotkanie Klubu –  29 grudniagodz. 11.00. Będziemy rozmawiać o książce Lisy Genovy „Motyl”.

{webgallery}img624img625img626img627img628img629{/webgallery}