Jakie są pierwsze skojarzenia z Kolumbią? Znana piosenkarka Shakira, a może Gabriel Garcia Marquez- laureat literackiej Nagrody Nobla? Co powszechnie wiadomo o tym południowoamerykańskim kraju? Bez wątpienia słynie m.in: z uprawy kawy i największej liczby szmaragdów na świecie. Tak – taka egzotyka może fascynować. Równocześnie może wzbudzać zachwyt wspaniałą kulturą, przyrodą, gościnnością ludzi, ale i przerażać jeśli pomyślimy
o przestępczości i kartelach narkotykowych.

Już niedługo będzie okazja do poszerzenia swojej wiedzy o tym pięknym kraju kontrastów, a to za sprawą spotkania
z Maciejem Wesołowskim – podróżnikiem, który w Kolumbii spędził kilka miesięcy. Pokłosiem tego pobytu jest książka „Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii”. Autor jest redaktorem prowadzącym National Geographic Traveler, jest również finalistą nagród Grand Press, Mediatory oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W reportażu nie ucieka od trudnych tematów takich jak wojna domowa, która toczyła się w tym kraju ponad pół wieku, ale zarazem podkreśla, że Kolumbia i Polska mają wiele wspólnego. Co konkretnie? O tym będzie się można przekonać na spotkaniu z Maciejem Wesołowskim, 2 października 2020 r. (piątek) o godz. 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.

UWAGA:
Liczba miejsc jest ograniczona, uczestnicy spotkania są zobowiązani zachować środki bezpieczeństwa w postaci maseczki ochronnej i dezynfekcji rąk przy wejściu do Biblioteki. Konieczne jest również wypełnienie oświadczenia
o stanie zdrowia oraz poddanie się mierzeniu temperatury. Formularz oświadczenia o stanie zdrowia można pobrać ze strony internetowej Biblioteki.

Wejściówki na wydarzenie oraz formularz oświadczenia o stanie zdrowia można odbierać od 25.09. br. w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. J. Kilińskiego 16) w godzinach otwarcia.